Nowe media w kulturze: Sedition Art

Czym jest aplikacja Sedition Art?

 

Jest narzędziem, które pozwala eksplorować, kupować i dodawać nowe dzieła do osobistego skarbca. Możemy spokojnie mówić, że jest to platforma, która prezentuje dzieła sztuki stworzone cyfrowo przez żyjących artystów, jako cyfrowe wersje limitowane do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem przeglądarek lub dedykowanych aplikacji na smartfony, komputery, tablety lub telewizory.

 

 

Idealne dla kolekcjonera/miłośnika sztuki i technologii!

 

Każdy może stać się kuratorem sztuk! Dzięki dzisiejszej dostępności otrzymujemy platformę, która przybrała bardzo nowoczesny wymiar. Ideą Spedition Art jest to, że własną kolekcję można tworzyć w formie cyfrowej i tylko w takiej formie ona funkcjonuje. 

 

Prezentowane prace można oglądać, udostępniać, a nawet kupować! Wartość tej zdigitalizowanej twórczości waha się od 8 USD do 1000 USD. Daje nam to nie tylko nowe możliwości, ale zmienia również nasze postrzeganie samej sztuki. Wśród dostępnej kolekcji na pewno znajdziemy coś dla siebie - są tam filmy, gify, ruchome obrazy i wiele innych. Wszystko tworzone wyłącznie cyfrowo. Taka też jest droga ich eksploatacji. Możliwość wykupienia prac na własny użytek sprawia, że platforma może stać się świetną formą inwestycji, gdyż dzieła sztuki cyfrowe są równoprawne z klasycznymi. Mimo iż przez część społeczeństwa mogą być one uznane za mniej popularne, nie zmienia to faktu, że korzystając z zasobów Spedition Art zmieniamy nie tylko oblicze prezentacji ale i rynku zbytu sztuki. 

 

Zakupione na własność dzieła można prezentować w taki sam sposób, jak wykonane w tradycyjnych technikach. Jedyną zmienną jest ich miejsce ulokowania, ponieważ do ich obejrzenia potrzebny jest jedynie ekran! Zakupioną kolekcję sztuki otrzymujemy na własność i możemy ją oglądać lub wyświetlać offline. Biorąc pod uwagę, że prace można wyświetlać na urządzeniach typu: Smart TV, iOS, Apple TV, Android, telewizory Samsung Smart i urządzenia Allshare - możemy obcować ze sztuką bez wychodzenia z domu, co w aktualnym dla nas i trudnym czasie jest nie tylko bezpieczne, ale także potrzebne.

 

W ten sposób możemy stworzyć oryginalną kolekcję sztuki na miarę XXI wieku. Twórcy platformy nie ukrywają, że mają przez to nadzieję na zmianę sposobu myślenia o świecie sztuki.

 

 

 

 

Dla artysty!

 

Sedition Art oferuje także specjalne miejsce dla artystów, nie tylko tych profesjonalnych! Każdy kto lubi tworzyć sztukę, albo chciałby spróbować sprzedawać swoje prace w sieci może skorzystać z dedykowanego to tego miejsca. 

 

Open platform to bezpłatne forum, gdzie artyści z całego świata mogą zgłaszać swoje prace do sprzedaży na platformie. Co więcej! Sedition udostępnia szereg narzędzi do edycji, promowania i wyświetlania swojej pracy publiczności zgromadzonej w tej sieci, kolekcjonerzy zaś mogą odkrywać i znajdować nowe nazwiska oraz wschodzące talenty.

 

Możemy tutaj nie tylko obserwować poszczególnych artystów, ale zapisywać ich dzieła i obserwować nowości, jakie ukazują się na tym stosunkowo młodym rynku sztuki. 

 

 

Sztuka dla każdego!

 

Zagłębianie się w tego rodzaju twórczość, determinuje zmianę podejścia do rynku sztuki, twórczości oraz możliwości kreatywnego odbioru obrazu.  Sedition Art zadbał również o techniczną stronę prezentacji sztuki w domowym zaciszu, proponując nowocześnie zaprojektowane ramki na monitory, które zadowolą gusta nowych nabywców sztuki cyfrowej. 

 

Osoby szukające czegoś uzupełniającego lub będącego czymś ponad dekorację domu lub swojego biura - znajdą coś dla siebie na tej platformie! Natomiast miłośnicy sztuki i technologii docenią techniczną stronę prezentowania obrazu, gdzie poza kolorem i formą dużą rolę gra dźwięk i światło monitora, czego nie można znaleźć, chociażby przy tradycyjnym malarstwie. 

 

 

 

 

 

15 kwietnia 2020