Wystawa ilustracji Daniela Mroza

Fundacja działając w ramach promocji wybitnych artystów o zaprasza na wernisaż w dniu 10 maja 2018 o godz. 17 przy ul. Daszyńskiego 2 w Wodzisławiu Śląskim. Wystawa potrwa do 10 czerwca 2018 w Miejskiej i Powiatowej Publicznej Bibliotece w Wodzisławiu Śląskim.

 

 

DANIEL MRÓZ  3 luty 1917 -  21 luty 1993

Wybitny polski artysta plastyk, zajmujący się grafiką, rysunkiem, scenografią teatralną i plakatem. W latach 1950 – 1978, etatowy grafik – ilustrator tygodnika „Przekrój”. Autor ilustracji do kilkudziesięciu książek polskich  i zagranicznych autorów  (Sławomir Mrożek, Ludwik Jerzy Kern, Stanisław Lem, Jerzy Harasymowicz, Jerzy Szaniawski, Juliusz Verne, Franz Kafka, Jerzy Afanasjew, Juliusz Kaden- Bandrowski, Aleksander Grin, Henryk Vogler, Robert Stiller).

..” łączył w swoich pracach fikcję z realnością, sztukę czystą z użytkową, grafikę ze scenografią, obraz ze słowem, tradycję z nowoczesnością, wiek XXIX z XX, dramat z humorem, naturę z techniką, ludzi ze zwierzętami, maszynę z człowiekiem, tygrysa z osłem, Żeromskiego z żyrafą..”

Maciej Pawłowski  „Co Mróz połączył…”

 

 

 

30 kwietnia 2018